V létě roku 2009 jsem navštívil s přáteli Tropical Islands v Německu, je to zhruba 3 hodiny jízdy autem od Českých hranic. Jel jsem s cestovkou a plán byl pozdě v noci odjezd Čech, příjez do Tropical Islands kolem 7. hodiny ráno a odjezd v 6 večer, příjezd zpět do Čech byl o půlnoci.

Komplex Tropical Islands je vidět už z velké dálky a to proto, že tato hala, která původně sloužila za války k výrobě vzducholodí, je vysoká něco přes 100 metrů. Píše se, že by se do ní vešla Eiffelova věž na ležato a socha svobody na stojato!

Příchod do Tropical Islands je ohromující, hned po vstupu vás ohromí místní klima. Teplo a vhlko, ve vzduchu jde sice cítit trochu kouř, protože se občas používá oheň při večerních vystoupeních, a taky jde cítit chlor z bazénů, ale to pochvíli přestanete vnímat. Pak mě také ohromil volný pohyb zvěře všude po areálu, ale i třeba po šatnách. Osobně mi nevadilo, když se kolem mě prohnal bažant mezi skříňkama. Převlíkací komplex byl neuvěřitelně dlouhý, tisíce a tisíce skříněk a stovky převlíkacích kabinek.

Při odchodu za šaten, jsme měli sice problém najít cestu do koplexu a místo toho jsme omylem přišli do stanové osady. Nakonec jsme se vymotali a našli si cestu rovnou do vnitřku Tropical Islands.

 

Po stezce se obešla džungle a vešlo ze k jižnímu moři. Atmosféru jižního moře navozuje obrovské plátno po celé délce bazénu. Na pláži byly vysazené různé palmy, ovšem většina palem se s místním klimatem moc nesnese. Silná ventilace sice občas až k nám dofoukla čerstvý vzduch, ale na to aby to z listů rostlin smetlo prach, to není. Zálivka se zde provádí jen z hadic po zemi, takže ani voda listy neumyje, což je jako stvořené pro škůdce. Při bližším pohledu byly třeba patrné kolonie svilušek na listech Washingtonie na první fotce.

 

Po prohlídce pláže jsme zamířili rovnou do džungle, celá stezka má kolem 5 km, takže bylo se na co dívat.


V areálu jsou třeba tobogány, minigolf, sauny restaurace nebo i vyhlídkový balon. Jsou zde dva samostatné bazény, jeden, už zmiňovaný, je udělán do stylu moře s ostrůvky, tam si můžete v klidu zaplavat. A druhý bazén je ukrytý v džungli, tam se zase můžete spíše vyřádit, obsahuje menší tobogány, vodopád, různé bublinkové vychytávky a kolem něj je několik vířivek. Vše se spouští v určitých intervalech. Voda v bazénech je příjemně teplá, ani se vám z ní nechce vylézat.


 

Zážitky z Tropical Islands mám úžasné, bylo to tam sice obrovské, ale já jsem stačil celý areál projít za celý den několikrát, dosyta jsem se vykoupal, několikrát jsem si projel tobogány a stačil jsem si i značně odpočinout. Takže mě to naprosto stačilo. Při odjezdu jsem před halou zaregistroval několik velkých Trachycarpusů a u brány do Tropical Islands stály dva obroské Phoenixy.

 


DomůDomů